Archiv odpovědíAdolor, hypoglykémie

Adolor, hypoglykémie

Dotaz

Dobrý den, maminka se léčí pro chronické bolesti páteře opiátovými náplastmi. Má také diabetes II. typu (léčí se inzulinem). Nejprve používala náplast Transtec 35, na kterou měla velikou alergickou reakci (kožní projevy – mokvající svědivý ekzém v místě nalepení). Nyní nově začala používat náplast Adolor 50. Projevily se u ní některé vedlejší účinky. Největším problémem je, že po nových náplastech má maminka často hypoglykemie (téměř na pokraj bezvědomí), kdy je obtížné zvýšit hladinu cukru. Maminka toto konzultovala se svojí neuroložkou, která si není vědoma toho, že by náplasti mohly způsobovat hypoglykemii. Chtěla bych Vás požádat o Váš názor. Děkuji za odpověď. Žaneta T.

(dotaz zaslán 15. 11. 2018)

Odpověď lékaře

Dobrý den, souhlasím s vaší neuroložkou, náplasti Adolor by opravdu hypoglykémie neměly dělat. Zkuste hledat příčinu v něčem jiném.

(Prim. MUDr Marek Hakl)



Garanti projektu:

Prim. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D.

Prim. MUDr. Jiří Kozák, Ph.D. Centrum pro léčení
a výzkum bolestivých stavů
FN v Motole, Praha

MUDr. Marek Hakl, Ph.D.

MUDr. Marek Hakl, Ph.D. Centrum pro léčbu bolesti ARK,
FN u sv. Anny v Brně

MUDr. Jan Lejčko

MUDr. Jan Lejčko Centrum pro léčbu bolesti ARK,
FN Plzeň